Mogrow Organik Gübre 10 Lt

Ürün Kodu: #000251

251 Değerlendirme
0.00 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

TELEFONDA SİPARİŞ VER

05067779936

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

En geç 22 Temmuz, 2024 Pazartesi günü kargoda.

Mogrow Organik Sıvı Gübre

Bu ürün MOGROW organik gübre lisansı ile üretilmiştir %100 bitkisel kaynaklı organik bir gübredir.
MOGROW organik gübrenin içeriğinde kullanılan materyalin tamamı bitkisel kaynaklıdır. Tüm üretim aşamalarında fiziksel metodlar kullanılmış olup herhangi bir kimyasal metod kullanılmamıştır. Bitki içerisinde bulunan izelementlerde dâhil bitkinin ve toprağın ihtiyacı olan tüm elemanlar MOGROW ORGONİK GÜBRE’nin içerisinde mevcuttur.

Üreticilerimizin genel olarak yaşadıkları sorunları ve istekleri göz önüne alınarak bu ürün hazırlanmıştır.
1-TUZLANMA: MOGROW organik gübre sayesinde toprakta biriken tuzların geçmiş yıllardan kalan kimyasal zehirlerin kısa bir sure içerisinde yapıları bozularak organik materyalleri dönüşmesi sağlanır ve bu sayede bitkinin köklerinin özümseyebileceği hale getirilir.

2-ERKENCİLİK: Tüm ürün gruplarında en az 10 en çok 20 gün erkencilik görülebilir.

3-KÖK YAPISI: Daha da gelişmiş bir kök yapısı sayesinde bitkinin besin toplama alanı genişler. Ayrıca; osmoz basıncınıda arttırdığı için ağacın yaşlılığı ya da damarlarında oluşan sorunlarda ilerleyen yıllarda geçmektedir.

4-İZELEMENT ihtiyacınız en aza inecektir MOGROW pH düzenleme özelliği ile topraktan alınamayan mikro ve makro (N/P/K) elementlerinde alınmasını sağlar. Gübremizin içeriğinde Fe, ca, Mg, mn, cu, mo,b,s mevcuttur.

5-MOGROW 1 yıl önce kullanılmaya başlandığı zaman ortalama çiçek sayısında %30 artış, çiçek tutum oranında ise bu oran en alt seviyede 90 olacaktır. Buna paralel olarakta gelişim hızı artacaktır.

Hasattan öncede 30-45 gün Aralığında 1000 m² alan için;(yapraktan)en çok 1 litre ve en az ½ litre kullanıldığı taktirde meyve iriliğini en az %30 arttırabilirsiniz.

6-Hasattan 30-45 gün önce uygulandığı zaman meyve üzerindeki zehir kalıntıları(fungusit ya da insektsitler) 7-14 içerisinde tamamen bozulurlar. Tahlilde dahi izin verilen değerlerin üzerinde kalıntı bulunamaz. Böylece ürünümüzün gümrük kapılarından dönme riski en aza indirgenmiş olur.

7-Konvansiyonel tarım yapılıyor dahi olsa; MOGROW toprakta bulunan tüm oluşumları(geçmiş yıllardan kalan zehir, kimyasal atık çözülemeyen organik materyaller v.s…)çözerek ya da gelişen mikroorganizmalar sayesinde yapılarını değiştirerek bitkinin özümseyebileceği hale çevirir. Bunun sonucunda kimyasal kullanılmış olsa bile; diğer üreticilere göre ürünün organikliği ciddi oranda artacaktır. ANCAK; ürün hiçbir zaman organik tarından elde edilen ile eşit olmayacaktır. İyi tarım uygulamalarında MOGROW çok ciddi başarılar kazanmıştır.

8-Hasat edilen ürünlerde Şeker-protein-yağ-kuru madde oranı yükselmiştir.

9-Hasat edilen yaş meyve ya da sebzenin raf ömrü ortalama olarak 5-10 gün daha uzamıştır.

10-Ciddi Hastalık pH ve tuzlanma oranı yüksek olan bölgelerde;dekara uygulanan doz oranının +1 litre arttırılmasını kuvvetle öneririz. Çünkü; gübremiz gücünün bir kısmını hastalık yapan oluşumlara ya da pH düzenlemeye,tuzlanmayı çözmeye harcayacağı için asıl görülecek etkinin daha geç görülmesine neden olabilir.Bunu önlemek için ekstra olarak 1 litre doz uygulanmasını öneririz.Ancak;gübremizi hiçbir zaman kimyasal ya da organik ilaç olarak önermiyoruz.Bu etkinin oluşmasını;güçlenen bitki bünyesi ve toprak yapısı doğal yöntemler ile kendi kendine çözmektedir.!!!

11-Torak tahlili yapılan yerlerde organiklik oranı eğer 2’nin altında ise önerilen dozun 1 yıla mahsus olmak üzere; % 50 daha arttırılması ya da ekstra +1 litre uygulanması uygundur.

12- pH kalıcı olarak dengelenir. pH aşırı yüksek ya da düşük topraklarda besin elementlerinin emilimi yeterince gerçekleşemez. Bu topraklarda kesinlikle pH dengesi kurulmalıdır. MOGROW pH dengesini kalıcı olarak kurar ve köklerin çok rahat bir şekilde ihtiyaç duyduğu besinlerin topraktan emilimini sağlar. Toprağın su geçirgenliği artar Topraktaki kilitlenme-keseklenme problem ortadan kalkar.Kurak yıllarda toprakta çatlamalar nadiren görülür.Toprağı çözme etkisi en az 4 ay sonra gözlemlenebilir.6.ayda gözle görülür hale gelir.

Genel uyarı! MOGROW organik gübrenin ambalaj içindeki formunda mikroorganizmalar ve enzimler hareketsizdirler. Enzim ve mikroorganizmaların hareketlenebilmesi için 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılmalıdır. Tamamen kuru olan toprağa asla uygulama yapmayınız.Önce toprağın tavlı hale gelmesini yada gübre uygulamasından önce toprağa su verilmiş olmasına dikkat edilmelidir. MOGROW uygulamalarının her zaman sulama sonuna doğru yapılmasına özen gösterilmelidir. MOGROW tüm kimyasal bitki besleme ürünleri ile karıştırılarak birlikte verilebilir.

TÜM MEYVE AĞAÇLARINDA ORTAK DOZ KULLANILIR.

Elma, incir, Kayısı, Şeftali, Kivi, Turunçgiller, Armut, Erik, Ayva Fıstık Ağacı, Badem, Ceviz, Zeytin

(1 litre MOGROW 30-40 ağaç için uygundur)
Hasadı takip eden 60 gün içerisinde ağaç uykuya geçmeden önce 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile topraktan ağacın taç iz düşümüne uygulanır.
Çiçeklenmeden önce 1 litre MOGROW en az 200 litresu ile yine topraktan ağaç dalı izdüşümüne uygulanır.
Meyve tutumundan sonra 1/2 litre MOGROW en az 1000 litre su ile yapraktan püskürtülerek uygulanır.Bu uygulama yapılırken ağaç dalları ve gövdesi dahil olmak üzere gübreli su tüm ağaca uygulanmalıdır.Suyu 200 litreden fazla olmasının (1 litre MOGROW 1000 litreye kadar sulandırılabilir.)hiçbir sakıncası yoktur.

ÖNEMLİ NOT

1-Damlama ve yağmurlama sulama yapılan arazilerde MOGROW uygulaması sulamanın sonunda nemli toprağa yapılmalıdır.
2-Konvansiyonel tarım için npk+izelement takviyesi kesinlikle şarttır.
3-Fungusit ve insektisit zehirler ile karışabilir ve beraber uygulanabilir.

SEBZELER

Domates salatalık patlıcan biber çilek vs.
Fide dikiminden itibaren can suyu ile beraber MOGROW uygulaması yapılması çok önemlidir.Fide dikinde 1 litre MOGROW 200 litre su ile karıştırılarak 1000 m² alana can suyu ile beraber kök bölgesinden uygulanır.

Sezon sonuna kadar önerilen doz 1000 m² alan için aylık 1-2 litre MOGROW uygulanması önerilir. Bu doz her ay uygulanır.Daha iyi sonuç alınabilmesi için önerilen aylık dozun 7-10 günlük periyodlara eşit olarak bölünmesi önerilir.

NOT: Kimyasal beslenme npk+izelement mutlak suretle belirlenen programda verilmeye devam edilmelidir.(konvansiyonel tarım) Çiçek dökümünün yetersiz olduğu zamanlarda 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile yapraklardan bitkinin gövdesi de ıslanacak şekilde püskürtülmelidir.

KAVUN KARPUZ KABAK
Fide veya tohum dikiminden itibaren 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile 3000 m² alana toprak tavlı iken kök bölgesinden uygulanır.Kesinlikle kuru toprağa uygulama yapmayınız.Kol atım döneminden itibaren 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana kök bölgesinden uygulanır.Meyve tutumundan sonra 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana yapraktan uygulanır.

BROKOLİ KARNABAHAR ISPANAK LAHANA PIRASA SOĞAN MARUL
Tohum ve fide dikiminden itibaren 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak toprak tavlı iken 3000 m² alana uygulanır.Bitkide en az 4 yaprak oluştuktan sonra 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.2.uygulamadan 20-30 gün sonra 3.uygulama 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana tatbik edilir.

ÖNEMLİ NOT
1-Damlama ve yağmurlama sulama yapılan arazilerde MOGROW uygulaması sulamanın sonunda nemli toprağa yapılmalıdır.
2-Konvansiyonel tarım için npk+izelement takviyesi kesinlikle şarttır.
3-Fungusit ve insektisit zehirler ile karışabilir ve beraber uygulanabilir.

BAĞCILIK
Hasat sonunu takip eden 60 gün içerisinde 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 1000 m² alana topraktan bitkinin kök bölgesine uygulanır.Meyve tutumundan sonra 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 2000 m² alanda yapraktan bitkinin gövde ve yaprak dallarına ulaşacak şekilde püskürtme ile uygulanır.

FINDIK
Fındığın kadife döneminden önce 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak ortalama 40-50 civarında ocağın taç izdüşümüne gelecek şekilde topraktan uygulanır.Fındık iç taneleri mercimek büyüklüğüne eriştiğinde 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak fındığın dal-gövde-yaprak ve meyvelerine gelecek şekilde püskürtülür. (40-50 ocak)Fındık içi süt doldurmaya başladığında 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak fındığın dallarına gövdesine yapraklarına ve meyvesine gelecek şekilde püskürtülür. Npk takviyesi mutlak suretle uygulanmalıdır.

MUZ
Sezon başından itibaren yeni dikilmiş veya önceki yıllardan kalan ağaçlara düzenli olarak her ay 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak kök bölgesine uygulanır.Hasat sonuna kadar aylık litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak düzenli olarak uygulanmalıdır. Npk takviyesi kesinlikle yapılmalıdır.1 yıllık MOGROW uygulama dozu 7-8 litre olarak önerilir.

ÇAY
Hasat sonunu takip eden 60 gün içerisinde 1 litre MOGROW en az 200 200 litre su ile karıştırılarak kök bölgesinden 3000 m² alana uygulanır.Sezon başından itibaren yeni tomurcuklarla beraber 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak kök-dal-yapraklara gelecek şekilde 3000 m² alanda püskürtme ile uygulanır.Her kesim sonrası 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.

YEM BİTKİLER
Hayvancılıkta yemlik olarak yetiştirilen ürünlerde uygulama tablosu aşağıdaki gibidir.Tohum dikiminden itibaren 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak toprak tavlı iken 3000 m² alana uygulanır. Her ürün biçiminden sonra 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.

TOPRAK ALTI ŞURUBU
Patetes, Şeker pancarı, Kereviz,Havuç, Turp, Şalgam, Yer Elması
Ekim dönemi ile birlikte toprak tavlı iken (kesinlikle kuru toprağa uygulama yapılmaz)1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.Toprak üzerinde ürünün 4 yaprağı oluştuktan zaman(toprak tavlı iken) 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.Çiçek dökümüden sonra veya hasata 30-60 gün kala 1 litre MOGROW en az 200 litre su ile karıştırılarak 3000 m² alana uygulanır.

ÖNEMLİ NOT

1-Damlama ve yağmurlama sulama yapılan arazilerde MOGROW uygulaması sulamanın sonunda nemli toprağa yapılmalıdır.
2-Konvansiyonel tarım için npk+izelement takviyesi kesinlikle şarttır.
3-Fungusit ve insektisit zehirler ile karışabilir ve beraber uygulanabilir.

İÇERİK
Organik Madde % 30
Organik Karbon % 10
Toplam Azot % 3
Suda Çözünür Potasyumoksit (K20) % 5
PH % 4 – 6

MOGROW ORGANİK SIVI GÜBRE


Uygulama zamanları: Bitkilere, ağaçlara, açık alan bitkilerine, seralara bitkileri vb gibi tüm bitki çeşitine sabah erken saatlerde ve akşam serinliğinde uygulanması önerilir. Kullanım Alanları Yapraktan ve Damlama Suyu ile Topraktan Kullanım Miktarları Aşağıdaki Tabloda Belirtilmiştir.

BİTKİLER YAPRAKTAN UYGULAMA DAMLAMA SUYU İLE
Açık Alan ve Örtü Altı 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Sera Sebzeleri 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Çilek – Muz 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Y. Çekirdekli Meyveler 100 Litre Suya 500 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
S. Çekirdekli Meyveler 100 Litre Suya 500 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Bağlarda 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Narenciye, Zeytin Ağacı 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Endüstri Bitkilerinde 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Yem Bitkilerinde 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Tahıllarda 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Süs Bitkilerinde 100 Litre Suya 300 ml 1000 – 1500 ml / Dekar

Açık Alan ve Sera sebzelerinde domates, biber, patlıcan, yeşillik, lahana, marul, maydanoz vb bitkilerde fide dikiminden sonra 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır. Narenciye, meyve ağaçları ve bağlarda Çiçeklenme döneminde sonra 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır. Fındık, ceviz, badem vb gibi türlerde nisan temmuz arasında 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır.

UYARI: Dozlar bitkilerin ihtiyaçlarına, dönemine, çeşitliliğine, toprağın yapısına ve hava koşullarına göre farklılık gösterebilir.

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır