Mog Hulk 2 Organik Sıvı Gübre 1 Lt

Ürün Kodu: #000255

255 Değerlendirme
100.00 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

TELEFONDA SİPARİŞ VER

05067779936

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

En geç 03 Ekim, 2022 Pazartesi günü kargoda.

Sinek yumurtası, larvası ve tüm sinek ailesinin yumurtalarının larvalarının popülasyonunu % 90 oranında azaltan bakteriyel organik sıvı bir üründür. seracılıkta üstten dekara 250cc 10 – 15 günde bir uygulanabilir açık tarlada 100 litre suya 500cc 10 – 15 günde bir uygulanabilir.

Mog Hulk 2 Organik Gübre

Organik yapısı nedeniyle toprağınızı korur. Tüm sinekler üzerinde ve sinek ailesinin larvaları ve yumurtaları üzerinde %90 oranında etkilidir. Özellikle bitkilerin baş düşmanı beyaz sineklerin popülasyonu tamamen yok eder.  İçeriği Bakteriyel olduğu için tamamen organiktir zehir içermez.

Beyaz Sinek nedir?

Beyaz Sinek, Beyaz sineğin ergenleri bir milimetre boyundadır. Beyaz sineğin larvalarının boyu ise 0.3-0.7 milimetre dir. Beyaz sineğin erginleri larvalarını bitkinin büyüme noktalarına ve yapraklarına bırakırlar. Beyaz sinekler yaşam alanı olarak rüzgar olmayan ve 37 santigrat derecenin üzerinde olan yerleri seçerler. Beyaz sinekler genelde Mayıs ve Haziran aylarında ortaya çıkarlar.

Beyaz sinekler gözle pek görülmezler bitkilerin yapraklarının alt kısımlarına bakıldığı zaman görülür. Beyaz sineklerin bitkilere vereceği zararı en aza indirgemek için sayıları çoğalmadan MOG HULK 2 mücadeleye başlanmalıdır. Sera beyaz sineği Trialeurodes vaporariorum ve tütün beyaz sineği Bemisia tabaci pek çok sebze ve süs bitkilerinde asıl zararlılardır. Pek çok kimyasal ilaca karşı yüksek direncinden dolayı, tütün beyaz sineği pek çok üründe önemli bir tehdittir. MOG HULK 2 bu tehditleri ortadan kaldırır.

Beyaz Sineğin Zarar Verdiği Bitkiler

Kabak, kavun, biber, domates, balkabağı, soya, yer fıstığı, yonca, gül, maydanoz, bamya, salatalık, patlıcan, karpuz, kavun, pamuk, patates, fasulye, ve süs bitkileri en çok konakladığı bitkilerdir.

Beyaz sinek, bitkinin öz suyunu emerek bitkinin kurumasına ve zayıflamasına sebep olmaktadır. Bitkinin meyve verimini düşürür. Bitkinin yapraklarını sarartır. Sebzelere yüzde seksen oranında zarar verirler. Beyaz sinek ayrıca bitkileri azot oranında azaltır. Azot oranının azalması karbonhidrat ve yağ oranının artmasına sebep olur. Yağ ve karbonhidrat miktarının artması bitkinin büyümesini olumsuz yönde etkiler.

Beyaz sinek ayrıca bitkilerde mantara sebep olur. Mantar oluşması ile bitki özümleme yapamaz. Bunun sonucunda da verim düşer ve Sebzenin pazar değeri düşer. Mog Hulk 2 nin bakterileri bitkiye verilen zararları düzeltir  bitkinin kök yapısına inerek topraktan alacağı besinlerin alımını arttırır. Uygulamadan sonra 7 ila 9 gün içerisinde bitkiniz kendini toparlar ve gözle görülür fark yaratır.

İÇERİK
Organik Madde % 30
Organik Karbon % 10
Toplam Azot % 3
Suda Çözünür Potasyumoksit (K20) % 5
PH % 4 – 6

MOG HULK 2 ORGANİK SIVI GÜBRE


Uygulama zamanları: Bitkilere, ağaçlara, açık alan bitkilerine, seralara bitkileri vb gibi tüm bitki çeşitine sabah erken saatlerde ve akşam serinliğinde uygulanması önerilir. Kullanım Alanları Yapraktan ve Damlama Suyu ile Topraktan Kullanım Miktarları Aşağıdaki Tabloda Belirtilmiştir.

BİTKİLER YAPRAKTAN UYGULAMA DAMLAMA SUYU İLE
Açık Alan ve Örtü Altı 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Sera Sebzeleri 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Çilek – Muz 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Y. Çekirdekli Meyveler 100 Litre Suya 500 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
S. Çekirdekli Meyveler 100 Litre Suya 500 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Bağlarda 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Narenciye, Zeytin Ağacı 100 Litre Suya 300 ml 2000 – 2500 ml / Dekar
Endüstri Bitkilerinde 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Yem Bitkilerinde 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Tahıllarda 200 – 250 ml / Dekar 1500 – 2000 ml / Dekar
Süs Bitkilerinde 100 Litre Suya 300 ml 1000 – 1500 ml / Dekar

Açık Alan ve Sera sebzelerinde domates, biber, patlıcan, yeşillik, lahana, marul, maydanoz vb bitkilerde fide dikiminden sonra 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır. Narenciye, meyve ağaçları ve bağlarda Çiçeklenme döneminde sonra 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır. Fındık, ceviz, badem vb gibi türlerde nisan temmuz arasında 2 ila 4 uygulama yapılmaktadır.

UYARI: Dozlar bitkilerin ihtiyaçlarına, dönemine, çeşitliliğine, toprağın yapısına ve hava koşullarına göre farklılık gösterebilir.

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır